Investujte do tepelného čerpadla a topte levněji

tepelna-cerpadla

Náklady na vytápění rodinného domu stále rychle a znatelně stoupají. Zvyšují se ceny nejen elektrické energie, ale zejména plynu a pevných paliv. Největší rychlost návratnosti má investice do tepelného čerpadla, které pracuje levně, čistě a ekologicky.

Princip tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje na principu odlišném od běžných způsobů výroby tepla. Teplo totiž nevyrábí, ale přečerpává – funguje jako chladnička s obráceným efektem. Díky tomu lze dosáhnout oproti přímotopům až pětinásobné úspoře energie, navíc neznečišťuje životní prostředí a je prakticky bezúdržbové. To ocení zejména aktuální majitelé kotlů na tuhá paliva. Tepelné čerpadlo rodinný dům nijak neznečistí, jako se to může dít u špatně táhnoucího komína, a nevyžaduje žádnou údržbu.

tepelne-cerpadloVyšší investici převažuje dlouhodobá úspora

Vstupní náklady jsou v případě tepelného čerpadla vyšší, než je tomu například u plynového kotle. V několikaletém horizontu ale mluví čísla jasně ve prospěch tepelného čerpadla, a to oproti plynu i elektrokotli. Při současných cenách se doba návratnosti pohybuje kolem pěti let a se zdražováním energií se návratnost stále zlepšuje (a zlepšovat bude). Pro majitele tepelných čerpadel je tady navíc možnost přechodu na levnější sazbu pro dodávku elektřiny. Tato zlevněná sazba se netýká pouze elektřiny, kterou spotřebujete pro vytápění, ale celkové spotřeby elektřiny v celém domě. Ve prospěch pořízení tepelného čerpadla mluví i aktuální nízké úrokové sazby.

Pořiďte si tepelné čerpadlo dřív, než přijde zima!

Do zimy je zatím dostatek času, ale na pořízení tepelného čerpadla nikdy není příliš brzy. Prohlédněte si tepelná čerpadla ceník a prozkoumejte tu ideální variantu právě pro váš rodinný dům. Uvidíte, že není důvod, proč investice do tepelného čerpadla litovat!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>