Hotely pro domácí mazlíčky

cat-and-dog-775116_1280

Léto zaklepalo na dveře a společně s ním i nějaká ta dovolená. Jenže co s domácími mazlíčky, které většina lidí, ať už z jakýchkoliv důvodů, sebou brát nechce nebo nemůže? Řešení se nabízí – použijte hotel pro domácí mazlíčky!

Je to vhodná volba?

Rozhodně je! Ne každý má kolem sebe někoho, kdo je ochoten si mazlíčka nechat ať už jen na pár dní nebo klidně daleko delší dobu. A právě v takových případech je hotel pro domácí mazlíčky tou nejlepší volbou!
Po republice existuje takových hotelů bezpočet, stačí jen hledat nebo se pozeptat známých. Pokud narazíte na doporučení někoho známého, rozhodně budete na dovolené klidnější.
Na výběr pak jsou hotely buď jen pro psy, pro kočky nebo můžete přemýšlet i o hotelech smíšených, záleží čistě na vašem přání a preferencích.

Jaké služby vůbec hotely nabízejí?

To se liší hotel od hotelu. Každý je jiný, má jiné možnosti a také jsou jeho majitelé jinak ochotní.
Nejdůležitější věc, která by každého majitele měla zajímat je, jak bude o jeho mazlíčka postaráno. Každý hotel má ve své nabídce celodenní péči, někde též individuální přístup. Nechybí ani venčení. Někde bude záležet na vašem přání, jinde mají stanoveno, že venčí třikrát denně, pokud ale víte, že váš mazlíček potřebuje častější venčení, bývá zde možnost domluvy. Krmení se rovněž liší hotel od hotelu. Někde doporučují přinést vlastní krmení nebo si ho v hotelu zakoupit, jinde je krmení již součástí péče. Jak časté krmení bude, závisí ve velké míře na vás a na zvyklostech vašeho mazlíčka. Mnohé hotely se proto přizpůsobují. Někde je součástí péče i hygiena, která opět bude záviset na tom, zda o ni budete mít zájem.
Pokud váš mazlíček vyžaduje nějakou speciální péči (kvůli zdravotnímu stavu například) pak je dobré se nejdříve poptat, jestli vám takového mazlíčka přijmou, protože ne všude k tomu budou vstřícní.  Rozhodně se ale může stát, že se vás zeptají, zda je mazlíček očkovaný, jestli nemá nějaké parazity nebo zánětlivá onemocnění.
Je-li hotel smíšený, pak bývají psi a kočky odděleně, nemusíte se tedy bát, že by se vašemu miláčkovi něco stalo. Prostory se pravidelně čistí a dezinfikují. Vše musí vyhovovat veterinárním a hygienickým předpisům!
Kočky navíc mívají ve svých voliérách nějaké škrabadlo na hraní a kočičí WC. Pokud má váš mazlíček nějakou oblíbenou hračku, rozhodně se nezdráhejte vzít mu ji sebou. Mnoho hotelů to i doporučuje.
Další služby, které se už neřadí mezi ty základní, se potom liší hotel od hotelu. Někde nabízejí dlouhodobé pobyty, což je skvělé pro ty, kteří musí pracovně do zahraničí, někde nabízejí zkušební pobyt, který zpravidla trvá den. Vy máte možnost si místo prohlédnout, osobně si s majiteli popovídat a také zjistit, jestli váš mazlíček nebude trpět úzkostí z odloučení. Většina hotelů pak nabízí i psí školku.

Doplatím se?

Ač by se se vší tou péčí mohlo zdá, že ne, opak je pravdou. Ceny bývají vesměs stejné a pohybují se okolo 200 – 250 Kč na den. Ovšem pokud budete chtít něco trochu luxusnějšího, pak se ceny mohou pohybovat i okolo 500 Kč za den. Připlácí se povětšinou za háravé feny nebo problémové psy, někde i za štěňata od 3 – 6 měsíců.
Naopak pokud máš vás mazlíček nějaké zdravotní postižení nebo je ubytován déle, zpravidla více jak 18 dní, můžete se dočkat i nějaké slevy. Vše je ale velice individuální, proto se neváhejte zeptat, než někam svého mazlíčka ubytujete.

Je jasné, že jak pro vás, tak pro vašeho mazlíčka to nebude zrovna nejsnazší. Vždyť kdo jiný by se o něj postaral lépe než vy? Pokud si však dáte pozor a hotel si pořádně prověříte, jistě nebudete nakonec litovat.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>