Hliníkové schůdky mají své výhody

hliníkové schůdky

Hliníkové schůdky a hliníkové žebříky najdou zcela určitě v domácnosti využití. Jsou praktickými pomocníky, kteří usnadňují práci v každé výšce a bez kterých se v budoucnu už jen těžko obejdete. Určeny jsou přímo pro každodenní potřeby domácností i firem.

Schůdky dělíme podle výšky, do které dosahují na několik druhů

  • 2 stupně
  • 3 stupně
  • 4 stupně
  • 5 stupňů
  • 6 stupňů
  • 7 stupňů
  • 8 stupňů (nejvyšší dosažená výška je 3,65 metrů)

Dále je rozlišujeme na jednostranné a oboustranné, které jsou díky snadné manipulaci vhodným pomocníkem do bytu. Většinou jsou skládací a to zejména jedná-li se o ty vícestupňové, které dosáhují větších výšek. Většina z nich je určena pro maximální zatížení 150 kg. Dle potřeby lze zvolit hliníkové schůdky s opěrným madlem nebo bez něho. Vybrat si můžete také rozměry nášlapového stupně a to v rozměrech 80, 100 a 250 mm.

Na výběr je rovněž různé provedení hliníkových schůdků. Zakoupit se dají například schůdky určené přímo pro zahradní účely, které jsou tomuto prostředí lehce uzpůsobené, a to jak barvou, tak konstrukcí. Stojíte-li o profesionálnější, můžete zvolit typ s integrovaným rámem na zavěšení kbelíku nebo s výklopnou odkládací plochou. Samozřejmostí jsou schůdky do domácnosti, když si potřebujete něco podat z regálů spíže. Výhodou je skladnost, lehkost, dobře se čistí a hlavně nezabírají tolik prostoru.

Cenová relace

Finanční rozpětí je v tomto případě docela široké. Záleží na tom, kolika stupňové schůdky kupujete. Levnější kusy je možné zakoupit od pár set korun. Naopak profesionálnější a komfortnější modely se dají sehnat až za několik tisíc korun. V potaz se bere i materiál, neboť, kromě hliníkových můžete zakoupit také verze ocelové, které jsou jen o něco málo dražší než hliníkové a nakonec dřevěné, za které si už ovšem připlatíte větší částku. Už víte, pro které se rozhodnete?

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>