Efektivní skartace dokumentů

skartace-dokumentu

Chcete-li se zbavit nepotřebných dokumentů a nevíte jak? Skartace je pro vás výhodná cesta. Navíc je to ekologické.

Skartování je nejlepší způsob nejen pro firmy, ale i pro jednotlivce, jak se efektivně zbavit starých dokumentů, které by se neměly dostat do nesprávných rukou. Skartaci si můžete objednat u jakékoliv firmy, která se tímto problémem zajímá. Některé ze společností dokonce nabízejí osobní dohled nad skartací dokumentů. Budete mít tedy jistotu, že vše probíhá správně a nemusíte se obávat o průběh a možnost zneužití dat.

Co vše se dá skartovat?

Kromě různých nepotřebných smluv se skartace dokumentů vztahuje také na knihy, šanony, papíry a brožury, apod. Tyto věci donesete nebo dovezete na určené místo, kde skartaci provádějí nebo je pro ní vyhrazený speciální kontejner.

Cena za skartaci

Skartování není finančně náročné a rozhodně vás nezruinuje. Většinou se cena pohybuje v rozmezí několika málo korun za jeden kilogram. Vše samozřejmě závisí na druhu dokumentů a jeho celkovém množství. Od těchto faktorů se poté odvíjí celková cena. V některých případech se k položce přičítá také poplatek za transport a to v případě, nejste-li schopni papíry dopravit osobně a je potřeba požádat firmu, aby zařídila vlastní dopravu. Poplatek si každá firma určuje podle sebe. Není žádný důvod, proč se bát skartace dokumentů. Praha je například místo, kde se takových společností vyskytuje hojné množství.

Likvidace přenosných nosičů dat

Některé firmy nabízejí také likvidaci citlivých dat, které jsou umístěny na CD, DVD nebo jiných přenosných nosičích dat. Zbavit se tedy můžete dat, ať už jsou uložena na čemkoliv. Veškerá likvidace se ve většině případů provádí v objektech, které jsou střežené samotnou firmou. Každá společnost nabízí různé služby, stačí si na internetu vyhledat takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>