Dron a jeho využití

8224073215_25d0cc5fcd_z

Existuje asi málo jedinců, kteří by netušili, co že to vlastně ten dron je. Obliba těchto létajících věciček stále stoupá a velké přičinění na tom má i jejich široké využití.

Co je to dron

Pro ty, kteří opravdu netuší, o co jde, se pod pojmem dron myslí bezpilotní letadlo nebo helikoptéra. Tvar dronů je individuální, nejčastěji se skládá se čtyř vrtulí, kolem kterých je ochranný rámeček. V podstatě to tak trošku připomíná tzv. čtyřlístek, ale není to pravidlem. Dron se používá nejen pro soukromé účaly, ale své místo má i v armádě.

8725078749_b8baf91344_zDron s kamerou

Právě použití kamery dává dronům široké možnosti jejich využití. Zde se však dostáváme na hranici možného narušení soukromí. Šmírování sousedky, která se opaluje nahoře bez, se jistě musí líbit, ale zde už hazardujeme s danými zákony a proto jsou na drony různé názory. Pokud pomineme toto negativum, dron s kamerou má řadu výhod. Ve výbavě ho ke své práci mouhou mít nejen záchranáři, ale i vojáci. Díky kameře umístěné vespod dronu a displeji na ovladači, mohou snadno lokalizovat daná místa a kontrolovat například objekty při živelných pohromách, sesuvech, apod.

Použití dronů

Možná se to bude zdát šílené, ale drony se dnes dají použít takřka na všechno. Armádu a záchranáře jsme již zmínili. Ptáte se, co dál?

  • papparazi a novináři – ti jistě dron s kamerou uvítají. Není nad to pořídit pár pěkných záběrů přes plot zahrady, apod.
  • kontrola zvířat a dobytka – farmáři budou rádi, pokud si budou moci za pomoci dronů zkontrolovat stádo dobytka. Využití může být i v přírodě, při monitoringu zvířat, případně honbě za pytláky
  • sportovní reportáže – díky dronům si divák bude moci vychutnat záběry, o kterých si dříve mohl nechat jen zdát.
  • dodávka zboží nebo jídla – dron se již brzy stane logistickým pomocníkem a jednoho pěkného dne vám přiletí třeba s pizzou :)

Dron a jeho cena

Dron se dá pořídit za pár tisíc, ale i třeba desítky nebo stovky tisíc. Podle toho se bude odvíjet i jeho kvalita a funkčnost. Dron za 30 tisíc už vypovídá o kvalitě, spolehlivosti a maximální funkčnosti i v souvislosti s kvalitou pořízeného videa, které už může být ve formátu HD.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>