Dilema: Odpustit nevěru nebo neodpustit?

nevěra

Důvěra v partnerském vztahu je velmi důležitá. Důvěru partnera si získat je velmi těžké, ale ztratit ji lze v okamžiku. Dá se vůbec obnovit vztah, který narušil jeden z partnerů svou nevěrou?

Pokud zjistíte nevěru svého partnera, nastává otázka, odpustit nebo neodpustit. Máte děti, chcete udržet rodinu kvůli nim, ale dokážete udělat tlustou čáru za tím, co se stalo a obnovit intimní sblížení s partnerem, za předpokladu, že mu odpustíte?

Jaké řešení bude nejlepší

Někteří lidé, se přes problém dokáží přenést s grácií a s noblesou a kráčí dál životem, ale pro každého to nemusí být tak jednoduché. Každý jsme jiný a nechat kamarády, aby Vám radili, to také nemusí přinést žádné ovoce. Nemusí také platit, že za druhou šanci nic nedáte, ale dáte, protože jestli si neuděláte okamžitě jasno, bude Vás ten nový pokus stát psychickou vyčerpanost.

Jestli se rozhodujete, zda partnera opustit, či ne, je velice důležité zamyslet se, jak se partner choval, než se to stalo. Jde o to, jestli něco podobného v minulosti udělal a nebo se to stalo, protože máte ve vztahu problémy.

Nahlédněte do svého svědomí

Dopustil se partner nevěry již někdy před tím?

Jestliže žijete s člověkem, o kterém máte vědomost, že již v minulosti něco takového udělal, pak se ale vůbec nemůžete divit, že to samé udělá i Vám. Je to jednoduché, takového člověka, i kdybyste ho na rukou nosila a udělala pro něj první i poslední, prostě nezměníte. Někdy se to třeba podaří, ale znáte to přísloví „zvyk je železná košile“. To platí samozřejmě u obou pohlaví.

Kvůli čemu se to stalo? Chybělo ve Vašem vztahu něco?

Hodně pravdy je na tom, že za nevěru mohou oba. Musíte se zamyslet nad tím, zda partner měl nějaký oprávněný důvod k tomu, aby zatoužil po někom jiném. Jestliže se doma pořád hádáte, nežijete nějakou dobu v souladu, neposloucháte se, pak se opravdu není čemu divit, že utekl k jiné ženě. Jestliže bylo vše v pořádku, pak je to neodpustitelné.

Máte děti?

Odpouštíte nevěru s ohledem na děti? Dávejte pozor, aby se vaše soužití nezměnilo v nepříjemné, protože každý si pojedete po vlastní koleji. V takovém případě je lepší žít odděleně, než kdyby měly děti poslouchat nekonečné hádky a výčitky.

Chcete vůbec bojovat a máte dost síly?

Obnovení ztracené důvěry není opravdu jednoduché a na druhé straně – stojí vám partner za tolik úsilí? V první řadě si udělejte pořádek sama ze sebou. Jestli jste schopna udělat za vším tlustou čáru. Nebudete mu v případě potřeby, připomínat, co se již stalo. V hlavě odpustit je snadné, ale jste schopná se s partnerem milovat, dotýkat se ho? Pokud víte, že to nedokážete, pak nemá cenu vztah dále udržovat.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>