Co může být zdraví prospěšné

Walnuts

Lidé často zapomínají na zdraví způsob života. Je to škoda, neboť z ingrediencí, se kterými přichází často do styku, se dá vytvořit zdravé a chutné jídlo ve všech směrech. Co byste určitě měli zahrnout do svého jídelníčku?

Vlašské ořechy zvyšují sexuální výkon

Když se řekne vlašský ořech, určitě se vám vybaví blížící se Vánoce. Jedná se totiž o surovinu, bez které by vánoční cukroví nebylo to pravé. Vlašské ořechy se přidávají do většiny těst, náplní a nebo slouží jako ozdoba. Mimo to obsahují i řadu látek, které mají pozitivní vliv na lidský organismus. V sobě obsahují velké množství vitamínů a minerálních látek jako vitamin B, vitamin E, železo, hořčík selen, zinek, měď nebo kyselinu listovou. Mají také tolik potřebný zdroj bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Přestože obsahují velké množství tuků, přiměřená konzumace není rozhodně na škodu. Prokázaný je i pozitivní vliv na sexuální výkon, kdy podporují a zvyšují fyziologickou reakci během sexu.

Využijte dýni k přípravě výborné polévky

Pokud rádi na zahrádce pěstujete ovoce a zeleninu, jistě mezi vaší úrodou nesmí chybět dýně. Ta je sice v poslední době symbolem hlavně halloweenu, kdy se z ní dají vytvořit kreativní strašáci, ale věřte, že takový dýňový kompot nebo dokonce dýňová polévka také není na škodu. U dyní je zdravá nejen dužina, která kromě 90% vody obsahuje rovněž mnoho minerálních látek a vitamínů, ale také semínka, jenž jsou bohatá na zinek a fosfor a kromě toho obsahují vitamíny E, A, D a B. Tuto zeleninu by do svého jídelníčku měli zařadit hlavně lidé se žaludečními problémy, s nemocemi ledvin, prostatou nebo ti, kteří mají problém s cholesterolem.

Dobrota jménem grilované kuře

Konečně se dočkali milovníci masa, především toho kuřecího. I pro ně tu máme něco velmi dobrého a dokonce i zdravého. Kuře je velmi chutné a jemné maso s 20% podílem bílkovin a důležitými minerálními látkami, jako železo, fosfor, dusík, draslík, apod. Nevíme, jak vám, ale nám chutná nejvíce grilované kuře, které si v létě vychutnáváme s přáteli.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>