Co byste měli vědět před rekonstrukcí koupelny

rekonstrukce-koupelny

Než se pustíte do dlouhého procesu přestavby koupelny, měli byste se zamyslet nad tím, máte-li nakoupený všechen potřebný materiál. Pokud v průběhu zjistíte, že vám něco chybí, může se celá rekonstrukce zastavit až na několik měsíců. Na co byste tedy neměli zapomenout před rekonstrukcí koupelny?

Jak na rekonstrukci koupelny

  1. Nejdříve je určitě dobré zjistit všechny potřebné rozměry. Asi by nebylo příjemné zjistit, že nově objednaná vana do koupelny vlastně vůbec nepasuje. Když už objednáváte nové vybavení, snažte se jednotlivé kusy sladit dohromady. Nejlepší je, vyberete si rovnou nějaký sestavený set.
  2. Nezapomeňte na odvětrávání koupelny, díky kterému předejdete tvorbě plísní. Nejlepším řešením je umístit do koupelny okno, což samozřejmě v bytech není možné. V tom případě si obstarejte ventilátor.
  3. Nezbytností, kterou musíte udělat, je odstranění starých obkladů. Pokud tak neučiníte, zmenšíte si prostor koupelny. Navíc, necháte-li na místě staré obklady, zkrátíte automaticky životnost těch nových. Vždy raději vybírejte obklady ve světlejších barvách, které koupelnu opticky zvětší a zesvětlí. Interiér také zvětšíte a sjednotíte tím, když na zdi i podlahu vyberete stejnou dlažbu.
  4. Co se týče podlahy. Snažte se výběr zúžit na povrchy, které nekloužou a sníží se tedy riziko smeknutí a následného úrazu. Za zmínku stojí také protiskluzové sprchové kouty. V nejhorším případě vše zachráníte protiskluzovými nálepkami.
  5. Dnešním trendem jsou dvě umyvadla. Nejedná se pouze o módní prvek, ale také o praktickou věc. Více umyvadel ocení hlavně početnější rodiny.
  6. Nabízí se také otázka, zda umístit koupelnu a WC do jedné místnosti. Jistě je to praktické a ušetří to v bytě určitý prostor, ale nevýhodou je zápach, který se může v koupelně díky tomu objevit. Navíc pokud se jedná o větší rodinu a jeden člen zablokuje koupelny, zbytek se nedostane na WC.
  7. Do koupelny vždy vybírejte nábytek, který snese větší míru vlhkosti. Nekupujte proto nejlevnější kousky, ale zaměřte se spíš na materiál a také na výdrž, kterou vám vybavení může poskytnout. Platí také, že byste skříňky neměli umisťovat přímo na podlahu. Zvýší se tak míra vlhkosti a dojde k časnějšímu opotřebení.
  8. I v koupelně by se mělo topit. Nejoblíbenějším řešením jsou vyhřívané žebříky či držáky na ručníky. Perete-li se ale s nedostatkem prostoru, zvolte podlahové topení.
  9. Myslete také na zrcadlo, které stejně jako světlé barvy, dokáže opticky zvětšit prostor.

Zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>