Co by nemělo chybět v žádné autolakovně

lakovací kabina

Kdo se chystá na profesi autolakýrníka, zřejmě ho čeká velké a zdlouhavé vyřizování všech potřebných dokumentů a mimo to rovněž zařizování lakýrnické dílny. Bez čeho se lakýrník rozhodně neobejde? Dozvíte se v článku.

Práce autolakýrníka je velmi zajímavá, často však bývá nedoceněná. Vykonávají jí opravdoví srdcaři, kteří chtějí dát na odiv svou zručnost, cit a um. Ne každý se může stát autolakýrníkem. Pokud vás baví dávat autům nový kabát a víte, že jste našli to, co vás bude bavit, jen do toho! Takových je málo, ovšem, je nutné si říct, že vás čeká pár měsíců tvrdé práce, nejen v zavřené dílně. A když už jsme zmínili dílnu, právě to, co v ní budete mít a s jakým příslušenstvím budete pracovat, je rovněž důležité. Nemělo by se stát, že k vám přijede zákazník a vy mu řeknete, že na opravu jeho vozu prostě nemáte potřebné vybavení. Právě proto je důležité si dobře rozmyslet, čím důležitým autolakovnickou dílnu vybavit.

Lakovací kabina

Zcela určitě by v dílně neměla chybět lakovací kabina. Je určena pro aplikace různých druhů nátěrových hmot. Prodává se v několika rozměrech, stavbách a vlastnostech, aby se dosáhlo požadavků autodílen. Samozřejmostí je zhotovení dle požadavků a dovybavit jí příslušenstvím takové, jaké bude potřeba.

Odsávací box

Rovněž jeden z nezbytných doplňků, který zachycuje přestřiky při lakování. Odsávací box rovněž zabezpečuje důležité pracovní a hygienické podmínyk během nástřiků. Jak asi víte, výpary z barev nejsou pro naše dýchání příliš vhodné. Kromě roušky a speciálního oděvu je odsávací stěna dalším užitečným příslušenstvím, bez kterého se neobejde žádná autolakovna. I v tomto případě lze vybírat z již sériově vyrobených odsávacích boxů nebo si nechat navrhnout vlastní.

odsávací boxDalší možné příslušenství

  • míchací box
  • přípravné pracoviště
  • sušící kabiny

Abychom vám ulehčili hledání, navštivte stránky www.naverbrno.cz, kde najdete celou škálu vybavení pro lakovací dílny a průmyslové provozy.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>