Chcete změnit pojišťovnu? Co vám ty tuzemské mohou nabídnout?

doktor

Pokud chcete změnit zdravotní pojišťovnu, jste tady správně. Na úvod se dozvíte pár praktických informací ohledně samotné změny pojišťovny a také tu naleznete srovnání pojišťoven a toho, co vám mohou nabídnout. Pojďme na to.

Předně byste si měli promyslet, jestli opravdu stojí za to změnit pojišťovnu. Někteří lidé odcházejí ze své pojišťovny, aniž by věděli, co jejich stávající pojišťovna nabízí a jaké má bonusy. I zde platí, že je dobré být co nejvíce informovaný. Co byste dále měli vědět je i to, jestli i vaši lékaři mají smlouvu u stejné pojišťovny, ke které přecházíte.

Jak často je možná změna zdravotní pojišťovny? Tento úkon jde provést jednou ročně. Záleží na termínu, kdy ke změně požádáte. Pokud o registraci požádáte od 1. ledna do 31. března, stáváte se klientem nové pojišťovny 1. července. Můžete požádat i v termínu od 1. července do 30. září a to k 1. lednu.

V další fázi si počkáte na to, až vám vaše nová pojišťovna zašle novou kartičku a odhlášení z vaší bývalé, už můžete nechat na ní. Poté změnu pojišťovny co nejdříve oznamte svým lékařům a také svému zaměstnavateli.

Jakou pojišťovnu vybrat? Podívejte se na srovnání jednotlivých pojišťoven!

VZP – mezi všemi pojišťovnami se jedná o největší pojišťovnu u nás, jsou u ní pojištěny dvě třetiny Čechů. Máte možnost si vybrat z poměrně široké nabídky finančních příspěvků na prevenci kardiovaskulárního onemocnění, poruch duševního zdraví či očkování. Přispívá také diabetikům a celiakům a to až 6 000 Kč ročně, ovšem pouze do 18ti let. Mužům i ženám přispívá jak na očkování, tak i na prevenci rakoviny kůže či prostaty, těhotným a na odvykaci kouření. Pokud jste zaregistrovanými členy, můžete využít výhod Klubu pevného zdraví a to příspěvky z fondu prevence VZP a také slevy u partnerů klubu. VZP však patří spíše mezi skromnější pojišťovny, mnoho příspěvků z ní nedostaneme, zvláště, pokud porovnáme příspěvky na dárce krve a kostní dřeně s jinými pojišťovnami.

OZP – Odborová zdravotnická pojišťovna je sice jedna z menších pojišťoven, každopádně nám může nabídnout zajímavé věci. Kromě běžných zdravotních výhod, poskytuje OZP i elektronickou aplikaci Vitakarta, díky které můžete získat příspěvky podle svých individuálních potřeb, třeba na většinu očkování nehrazených z veřejného zdravotního pojištění, na fitness, rovnátka, brýle, antikoncepci a podobně. U této pojišťovny máte možnost využít zajímavou věcičku a tou je aplikace Atlas doktorů. Zde, pokud jste členem OZP, můžete ohodnotit svého doktora podle hodnocení lékařů!

ČPZP – Jedná se o třetí největší pojišťovnu v České republice. Velkým plusem této pojišťovny je, že v posledních letech měla velmi vysoké zůstatky ve svých fondech, což nám leccos vypovídá o její kvalitě. V posledních letech se mezi zákazníky zvyšuje zájem o zdravotní benefity, a proto je nutno podotknouti, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna jich nemá zrovna málo. Poskytují například plavání zdarma či za zvýhodněnou cenu, vitamíny zdarma, přispívají dětem na různé zdravotní pobyty, zkrátka velká spousta výhod. Otázkou ale zůstává, jsou takové výhody největší výhrou?

ZPMV– Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, si tvrdě drží svou druhou příčku v žebříčku velikosti zdravotních pojišťoven v České republice. Mezi její hlavní silné stránky patří zajímavé preventivní programy, například program preventivních onkologických vvyšetření. Mezi výhody Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky patří její finanční stabilita. Samozřejmostí je ošetření kdekoliv v ČR, jelikož má smlouvu s více jak 25 000 smluvními lékaři. Je to opravdu tak výhodné jak se zdá? Posuďte sami.

VoZP– Ani tato zdravotní pojišťovna není na žebříčku velikosti nejníže. Zůstatky ve svých fondech sice nemá nejvyšší, ale za to se jeví jako ekonomicky stálá. Velmi si na tom sama zakládá. Proplácí náročné vyšetření, unikátní zákroky a drahé léky, mimořádně zabezpečují finančně náročnou péči a vyšetření i v zahraničí. Právě díky těmto výhodám si drží svou stálou pozici.

RBP – Revírní bratrská pojišťovna je charakteristická hlavně svým programem 90, jehož cílem je, aby se co nejvíc klientů, kteří se do tohoto programu přihlásí, dožili 90 let. Zakládá se to hlavně na pravidelných prohlídkách a očkování. Od tohoto programu se také odvíjí docela vysoké příspěvky na prevenci. Také přispívá dětem na pobyty v přírodě či plavání. Zaujal vás program 90?

ZPŠ – Zdravotní pojišťovna škoda je nejmenší pojišťovnou u nás, vznikla na základě firmy Škoda a stala se tak regionální firmou. Co se týče výpisu péče nabízí velmi podobný jako ostatní pojišťovny a dokonce přispívá i celiakům 5000 Kč! ZPŠ se taky může pochlubit vlastním elektronickým průvodcem péčí o vaše zdraví i zdraví vaší rodiny s názvem Karta mého srdce. Možná se stane tahle pojišťovna také tou vašeho srdce.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>