Camping stany aneb Dobrodružství v přírodě může začít

2713470024_286dbe3b99_z

Jezdíte rádi kempovat, ale váš dosavadní stan již vypověděl službu a vy tak potřebujete nový? Camping stany zaplavily trh a oblíbilo si je řadu milovníků přírody. Proč jsou tolik oblíbené a co vše vám mohou nabídnout?

Klasické outdoorové stany

Nejlevnější variantou bývají klasické outdoorové stany pro jednu či více osob. Dají se sehnat v různém konstrukčním provedení, nejčastěji se však setkáte s kopulovým tvarem. Tyto camping stany mají dvě vrstvy, které nepropuští vodu a nemusíte se tak bát, že se ráno probudíte v několika centimetrech vody. Jejich výhodou je snadná montáž, kdy máte stan kompletně postavený během deseti minut. Některé modely mají ještě před vstupem do stanu stříšku, pod kterou si můžet schovat například boty, apod. Cena těchto stanů začíná v řádech sto korun. Podle počtu osob, materiálu a velikosti, se následně jejich hodnota zvyšuje.

Do obliby jdou tunelové stany

V poslední době se můžeme setkat s oblibou tunelových stanů. Jak už můžete poznat z názvu, tunelové stany jsou postaveny na zcela jiné konstrukci, než kopulové. Tvoří je nosné tyče z půloblouku, čímž se díky kolmým stěnám dosáhne mnohem většího spacího prostoru. Díky krátkým tyčím lze stan postavit velmi rychle a co se týče kvality, i zde tyto stany vedou na plné čáře. Jejich další výhodou je lehkost a velmi vysoká odolnost v silném větru. Opět se dá na trhu sehnat tunelový stan v různém provedení. Cena těchto stanů se pohybuje od šesti tisíc korun.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>