Boty, které ničí vaše zdraví

shoes-1468818_640

„Život je krátký, kup si nové boty“ – heslo, které je známé většině žen. Jsou však všechny boty určeny k častému nošení? Odpověď zní ne. Stejně jako v samotné módě, tak i v obuvi najdete několik kousků bot, které byste měly nechat v botníku a vytáhnout jen při zvláštních příležitostech.

Baleríny

Baleríny jsou typ bot, který můžete vytáhnout za každé situace, a hodí se úplně ke všemu. Bohužel mají jedno velké mínus – ničí zdraví vašich nohou. Za prvé je nutné zmínit, že častým nošením se vám propadá klenba nohou. Plochá podrážka není také zcela vhodná pro správné držení zad a může způsobit jejich bolest. Na druhou stranu nutno dodat, že v této obuvi se vyvarujete jakékoliv možnosti vyvrtnutí kotníku.

Lodičky s vysokým podpatkem

Nemusí se jednat přímo o lodičky, protože celkově boty s vysokým podpatkem nejsou vhodné pro vaše zdraví. Občas vytáhnout krásný pár bot do divadla neuškodí, ale nosit je každý den se nedoporučuje. Kromě vysokého nebezpečí vyvrtnutí kotníku se častým nošením dostavují bolesti lýtek, kotníků a nártů. Dále také zatěžují kolenní klouby, což se může projevit v pozdějším věku osteoartrózou. Také tzv. kladívkové prsty, kterých už se nezbavíte, a bývají nepříjemnou záležitostí, vznikají právě kvůli nošení nevhodné obuvi na podpatcích, dalším následkem bývá také vybočený palec.

Crocsy (Kroksy)

Plno žen po těchto botách sahá zejména z toho důvodu, že jsou pohodlné. Levné napodobeniny, které seženete v každém obchodě, nejsou to pravé ořechové. Pokud po crocsech sáhnete, kupte si jen ty originální z ověřených e-shopů. Jestli tak neučiníte a pořídíte si levnější kousek, počítejte, že se tyto boty stanou rájem pro bakterie a plísně. Také škodí klenbě nohou, proto si nejdříve dobře rozmyslete, zda si tuto obuv do svého botníku pořídíte. Raději si připlaťte za dražší, ale ověřené kousky.

Plastové boty

Řeč není jen o crocsech, ale celkově o botách, které jsou z plastu. V tomto případě ovšem platí, že neškodí všem. Nemluvíme tedy o levných kouscích, jejichž chatrná kvalita je patrná již na první pohled. Před zakoupením plastové obuvi zohledňujte stav vašich nohou. Pokud máte problémy ještě před nošením, pořiďte si alespoň zdravotní vložky do obuvi, které by měly vašim nohám ulevit.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>