Tipy na krásnou pleť

cream-302737_640

Je vaše pleť unavená, dehydrovaná a nejste s ní spokojená? Možná vědomě či nevědomě porušujete pravidla, která jsou pro svěží pleť důležitá. Tipy jak dosáhnout lepších výsledků si můžete přečíst níže.

Zjistěte si typ své pleti

Toto je nesmírně důležitý krok. Dokud nebudete vědět, jaký přesný typ pleti máte, nikdy úplně nedosáhnete takových výsledků, jakých byste si přály. Podle typu pleti budete nakupovat kosmetiku, jak tu pleťovou tak i dekorativní. Podstatné tedy je správně vybírat, abyste pleti naopak ještě víc neublížily.

Hydratace

Pleť stejně jako všechny ostatní části těla potřebuje dostatek tekutin. Pokud pleť strádá, je na dotyk suchá, jemně se loupe a vypadá unaveně. Jednoduchým řešením je pít dostatečné množství vody. Má-li pleť dostatek živin, jistě se to brzy projeví.

Odličování

Pravidelné odličování je základ! Pro pleť je nesmírně nezdravé jít spát s líčidly na obličeji a neodlíčit se. Pleť se vám přes noc zanese, ucpou se póry a rychleji stárne. Proto se každý večer, i když se vám nechce, pořádně a poctivě odličte. Pleť vám bude vděčná a vy budete mít dobrý pocit, že jste pro ni něco udělaly. Ošetřit či namazat pleť hydratačním krémem byste ale měly udělat stejně i v případě, že se vůbec nelíčíte.

Občas sáhněte po peelingu

Jestli se chcete pořádně o pleť starat, určitě by vám doma neměl chybět peeling a maska na obličej, kterou si zvolíte právě podle typu pleti a od čeho vám má pomoci (proti akné, proti černým tečkám apod.). Peelingy jsou velice výživné, ale ani s nimi by se to nemělo přehánět. Na každém produktu je návod a doporučení, jak často ho používat. Toto doporučení rozhodně nepřekračujte.

Všeho moc škodí

Mýtem je, že čím víc, tím líp. Ale opak je pravdou. Každá pleť má totiž svou vlastní imunitu, proto byte měly používat jen to nejnutnější a nic nepřehánět. Nanesete-li si na obličej několik vrstev krémů, čistících vod, pleť se vám akorát ucpe, nebude moci správně dýchat a dojde k větší tvorbě akné.  Bohatě stačí odličovací krém nebo tonikum, hydratační krém a sem tam použití nějakého peelingu.

Pravidelnost

Jestli chcete, aby výsledky byl vidět, co nejdříve. Musíte se o pleť starat pravidelně a dlouhodobě. Opravdu nestačí, když to vydržíte týden nebo dva. Je to běh na dlouhou trať a zvlášť v případech, máte-li pleť poškozenou až do hloubky.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>